WYNIKI
Warmińsko Mazurskiego Konkursu Pracy Retrieverów

Omin, 22 sierpnia 2015 r.

Lp

Nazwa psa z przydomkiem

Rasa

Właściciel

Lok/dyp/pkt

KLASA B
1.
She is Like The Wind (FCI) FIDŻI
l.r.
Piotr Szarowicz
1/I/140
2.
COPPERBIRCH PERRY
l.r.
Katarzyna Pohl
2/I/136
3.
DRAGON Cotoneaster
l.r.
Arkadiusz Pohl
3/I/131
4.
Compendio EMILLIE
f.c.r.
Wiesław Kawala
4/I/131
5.
ZETOR Cotoneaster
l.r.
Joanna Michalik
5/II/100
6.
SAPPHIRE Perro Cobrador
f.c.r.
Tomasz Kozera
6/III/104
7.
DIANA Magabi
f.c.r.
Gabriela Rogoż
7/-/69
KLASA A
1.
DRAGON Cotoneaster
l.r.
Arkadiusz Pohl
1/I/70
2.
ARTISTIC SOUL Golden Gaj
g.r.
Ewa Neumann-Magaj
2/-/42


Uprzejmie informujemy, że spotkanie organizacyjne przed kursem na podstawowe uprawnienia do wykonywania polowania (kandydaci do PZŁ) odbędzie się w dniu 24.08.br (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ przy ul. Leśnej 8 w Olsztynie.

W związku z planowanym terminem sesji egzaminacyjnej (listopad 2015), w pierwszej kolejności na kurs będą zapisywane osoby, które do końca października 2015 r. uzyskają zaliczenie rocznego stażu łowieckiego. Ze względów organizacyjnych obecność osób chętnych do szkolenia jest obowiązkowa.

Wszelkich informacji dotyczących spotkania oraz organizacji szkolenia udziela Kol. Mariusz Jakubowski.


XXIII Zawody w strzelaniach myśliwskich
o Puchar Prezydenta Olsztyna

Olsztyn - Gutkowo, 16 sierpnia 2015 r.

Zobacz regulamin (pdf)


XXIII Okręgowy Zjazd Delegatów
Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie

01.08.2015 r.


IV Zawody Rodzinne w Strzelaniach Myśliwskich

5 lipca 2015 r. godz. 9.30

Pobierz wyniki w kategorii rodzin w pliku pdf

Pobierz wyniki w kategorii gości w pliku pdf


WYNIKI
XXI Warmińskiego Konkursu Pracy Tropowców

Łajs, 04.07.2015 r.

Lp

Nazwa psa z przydomkiem

Rasa

Właściciel

Lok/dyp/pkt

Farba leżąca 8-16 godzin
1.
ASZOK Sadowe Zacisze
g.p
Józef Olchowik
1/I/95
2.
BURBON Żywe Srebro
f.s
Henryk Tyszewicz
2/I/92
3.
SOKÓŁ El-Halem
g.p
Krzysztof Malko
3/I/90
4.
SOOKIE z Willi pod Sosnami
g.p
Szymon Ziółkowski
4/I/86
5.
ODIN vom Raberspring
pł.n
Artur Walczak
5/I/86
6.
FINTO Kolonia Bażyńska
g.p
Krzysztof Malko
6/II/79
7.
RASKO von Ruxleben
pł.n
Idzi Merta
7/III/72
8.
ATHENA z Polesi Bor
pł.n
Jakub Stoltman
8/-/80
9.
BONA Kolonia Bażyńska
g.p
Józef Olchowik
9/-/70
10.
LIRA z Elklandu
g.p
Edward Ropelewski
-
Farba leżąca 40-48 godzin
1.
ELBA z Wdeckiego Parku
pł.n
Jakub Stoltman


WYNIKI
Konkursu Pracy Posokowców

Łajs, 04.07.2015 r.

Lp

Nazwa psa z przydomkiem

Rasa

Właściciel

Lok/dyp/pkt

1.
KOBUZ Sfora Nemroda FCI
p.b
Marek Szałkowski
1/I/90

WYNIKI
Regionalnego Konkursu Pracy Dzikarzy

Kaborno, 27.06.2015 r.

Lp

Nazwa psa z przydomkiem

Rasa

Właściciel

Lok/dyp/pkt

1.
TIKA Gończa Ostoja
g.p
Tomasz Pichała
1/I/131
2.
K.NOMAD z Gajowego Wzgórza
g.p
Suchocki Witold
2/I/130
3.
HASSAN z Podepniewek
s.k
Tomasz Pichała
3/I/129
4.
SOOKIE z Willi pod Sosnami
g.p
Szymon Ziółkowski
4/I/125
5.
AJRA Sadowe Zacisze
g.p
Józef Olchowik
-
6.
ASZOK Sadowe Zacisze
g.p
Józef Olchowik
-
7.
BOLO Władcy Kniei
g.p
Maciej Durski
-
8.
DUNIA Leszczynowy Gaj
g.p
Katarzyna i M. Koch
-
9.
FINTO Kolonia Bażyńska
g.p
Krzysztof Malko
-
10.
HEROS od Walczaka
pł.n
Krzysztof Swacha
-
11.
LUPUS z Elklandu
g.p
Wioleta Brytan
-
12.
NUTA Piwniczański Jazgot
g.p
Sławomir Ropiak
-
13.
ODIN vom Raberspring
pł.n
Artur Walczak
-
14.
Ruby z Nadnarwiańskich Mgieł
g.p
Janusz Skalski
-
15.
SOKÓŁ El-Halem
g.p
Krzysztof Malko
-
16.
ZBIR Jednorożec
g.p
Marek Milewski 
-


Wyniki Mistrzostw Okręgu Olsztyńskiego PZŁ
w Strzelaniach Myśliwskich

Olsztyn - Gutkowo 20.06.2015 r.

Klasyfikacja Indywidualna - Klasa Mistrzowska (pdf)

Klasyfikacja Indywidualna - Klasa Powszechna (pdf)

Klasyfikacja Zespołowa - Klasa Otwarta (pdf)

Klasyfikacja Zespołowa - Klasa Powszechna (pdf)



Biuletyn 4/2015

do przeczytania w dziale Informacje bieżące


Imprezy kynologiczne w okręgu olsztyńskim w 2015 r.

HARMONOGRAM IMPREZ KYNOLOGICZNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ ZARZĄD OKRĘGOWY PZŁ W OLSZTYNIE W 2015 R.

Data

Rodzaj imprezy

Miejsce

25.04.2015

Próby Pracy Wyżłów i Próby Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras

Ostróda – Nastajki

27.06.2015

Regionalny Konkurs Pracy Dzikarzy

Kaborno

27.06.2015

Próby Pracy Dzikarzy

Kaborno

04.07.2015

XXI Warmiński Konkurs Pracy Tropowców po farbie w 8-16 i 40-48 h

Łajs

22.08.2015

- Warmińsko-Mazurski Konkurs Pracy Retrieverów w klasie B i C
- Warmińsko Mazurskie Próby Pracy Retrieverów

Omin

03.10.2015

- XVIII Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców
- Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich

Orzechowo

 

Komisja Upowszechniania Psa Myśliwskiego planuje zorganizować w Kabornie warsztaty kynologiczne w następujących dniach:

- 24.05.2015 r.
- 20.06.2015 r.
- 12.09.2015 r.


WYNIKI
Prób Pracy Wyżłów i Prób Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras
Nastajki 25.04.2015 r.

Lp

Nazwa Psa z Przydomkiem

Rasa

Właściciel

Lok/dyp/pkt

Próby Pracy Wyżłów

1. BAYAMO Wunderfeld wnk Marek Pudełko & Orsolya Gacsalyi-Pudełko 1/I/95
2.  BARTON Wunderfeld wnk Marek Pudełko & Orsolya Gacsalyi-Pudełko 1/I/95
3.  BELLAMY Wunderfeld wnk Marek Pudełko & Orsolya Gacsalyi-Pudełko 3/I/91
4.  DOTTI Myśliwska Victoria p Mateusz Kowalke 4/I/84
5.  ZETKA Goniec Małopolski ww Katarzyna Purwin 5/III/77

6.

OLD TIME RUSSIAN ROMANCE z Arislandu si Mariola Katarzyna Cierpicka 6/III/77

 Prób Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras

1.  KUMPEL Park Welski gp Piotr Jaworski 1/I/95
2. RUM Węgorzewski Postrach pn Michał Fedyk 2/I/95


Uwaga szczepienie lisów w dniach 16-25 kwietnia 2015

Przeczytaj pełen komunikat


Konkursy na „Najlepszego lisiarza” i „Najlepsze koło łowieckie” w zakresie redukcji drapieżników na terenie Okręgu Olsztyńskiego PZŁ

Pobierz materiały w pdf


Harmonogram imprez strzeleckich w Olsztyńskim Okręgu PZŁ

Zawody  strzeleckie w sezonie 2015r.

Strzelnica Olsztyn - Gutkowo

  1. 25.04.2015 r. zawody  o „Puchar Henryka Szymkiewicza” (otwarcie sezonu)
  2. 13.06.2015 r. zawody  „Leśników” RDLP Olsztyn
  3. 20.06.2015 r. zawody „Mistrzostwa Okręgu w Strzelaniach  Myśliwskich”
  4. 05.07.2015 r. zawody „Rodzinne”
  5. 16.08.2015 r. zawody o „Puchar Prezydenta m. Olsztyn”
  6. 10.10.2015 r. zawody o „Puchar Łowczego Okręgowego” (zakończenie sezonu)

 

Strzelnica nieczynna w 2015 r. w dniach:

1 i 3.05.2015 r. – święta państwowe
19.06 i 14.08.2015 r. – przygotowanie do zawodów


Sprawozdanie Zarządu Okręgowego PZŁ w Olsztynie
z działalności za rok 2014

Już dostępne


NIK bardzo dobrze oceniła Olsztyński Okręg PZŁ!

Przeczytaj cały raport (pdf)


Nowy "Roczny plan łowiecki"

do pobrania w dziale Druki


Wytyczne do sporządzania rocznych planów łowieckich na sezon 2015/2016 dla obwodów łowieckich znajdujących się w zasięgu terytorialnym Okręgu Olsztyńskiego PZŁ

Otwórz w pdf


Nowe druki kynologiczne do pobrania

Zgłoszenie psa na imprezy kynologiczne (pdf) i (Word)

Oświadczenie uczestnika imprezy kynologicznej niebędącego członkiem PZŁ


UWAGA!

Poniżej znajduje się link do konferencji prasowej w sprawie nowej ustawy o szkodach łowieckich

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transKonf.xsp?unid=E06316ED5EE292A8C1257DF1004F4E2D


Uwaga! Zmiana okresów polowań na dziki

Nowe rozporządzenie Ministra Środowiska zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne

Otwórz w pdf


Rozwiązanie konkursów dla dzieci i młodzieży

przeczytaj Protokół Komisji Konkursowej (pdf)

Gala wręczenia nagród, odbędzie się 12 grudnia br. (piątek) o godz. 11.00
w auli Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Piłsudskiego 7/9 w Olsztynie

Relacja z rozstrzygnięcia konkursów i wręczania nagród:

 


Pismo w sprawie ASF

Otwórz w pdf


Warsztaty kynologiczne

W dniu 14 czerwca odbyły się  warsztaty dla tropowców/dzikarzy
(fotorelacja poniżej)

W najbliższym czasie jest planowana kolejna edycja warsztatów,
program szkolenia w załączeniu.

Zgłoszenia uczestników przyjmuje biuro ZO PZŁ - kol. Mariusz Jakubowski.

Pobierz program w pliku pdf



WYNIKI
XVII Międzynarodowego Konkursu Pracy Posokowców
oraz Międzynarodowego Konkursu Pracy Tropowców
dla Ogarów i Gończych Polskich
Orzechowo 04.10. 2014 r.

Lp

Nazwa Psa z Przydomkiem

Rasa

Właściciel

Lok/dyp/pkt

POSOKOWCE

1.

FARES z Brzozowej Akacji

pb

Grzegorz Bojanowski

1/I/120

2. 

BRIT spod Gurovky

pb

Igor Valent

2/I/120

3. 

BLEF Zimny Trop

pb

Piotr Łożyński

3/I/115

4. 

AXA ZO Zadnej Šútovky

pb

Ivo Raška

4/I/100

5. 

FARA Borowy Las

ph

Monika Fuchs

5/III/68

-

BROWAR Srebrzysta Zjawa

pb

Paweł Piekart

-/-/60

-

CILLA z Ivetkinho dvora

pb

Peter Tököly

-/-/52

-

BERETTA z Babskiego Jaru

pb

Paweł Piekart

-/-/20

-

BOLO z Piekartowego Boru

pb

Paweł Piekart

-/-/20

-

BIMBA Czarci Nos

pb

Sławomir Szabelski

-/-/12

 OGARY i GOŃCZE

1. 

KNIEJA z Elklandu

gp

Marek Olesiewicz

1/I/120

2.

SOKÓŁ El-Halem

gp

Krzysztof Malko

2/I/105

3. 

FRASZKA z Zagrajboru

op

Sławomir Kwiatkowski

3/I/84

4. 

ARES Zagroda Milewskich

gp

Rafał Kur

4/II/78

5. 

DUNIA Leszczynowy Gaj

gp

Katarzyna Koch

5/III/90

6. 

BINGO Kolonia Bażyńska

gp

Krzysztof Malko

6/III/80

7. 

BONA Kolonia Bażyńska

gp

Józef  Olchowik

7/III/78

8. 

ALT Leszczynowy Gaj

gp

Cyprian Czerwiński

8/III/68

9. 

DIANA Kolonia Bażyńska

gp

Krzysztof Malko

9/III/63



Zasady korzystania z dziczej zagrody

Ściągnij (pdf)


WYNIKI XX Warmińskiego Konkursu Pracy Tropowców
Kaborno, 05.07.2014 r.

Lok

Nazwa Psa z Przydomkiem

Rasa

Właściciel

Dypl./pkt.

Farba leżąca 8-16 godzin

1

KNIEJA z Elklandu

gp

Marek Olesiewicz

I/100 CPC

2

DUMA Leszczynowy Gaj

gp

Witold Suchocki

I/92

3

BURBON Żywe Srebro

fs

Henryk Tyszewicz

I/92

4

AMIR WERY Syberia

lr

E.J. Michalscy

I/90

5

SOKÓŁ El-Halem

gp

Krzysztof Malko

I/90

6

DRAGON Kolonia Bażyńska

gp

Krzysztof Malko

I/84

7

WERA Herbu Kruk

lr

Jan Michalski

I/84

8

ASTERIX z Łabędziej 33

pn

Łukasz Plata

I/82

9

DESNA Leszczynowy Gaj

gp

Donat Pierożyński

I/82

10

K.NOMAD z Gajowego Wzgórza

gp

Witold Suchocki

II/79

11

HOSTA od Walczaka

pn

Piotr Rarata

II/76

12

ARGO z Łabędziej 33

pn

A.P. Kukier

II/76

13

BONA Kolonia Bażyńska

gp

Józef  Olchowik

III/80

14

BAKALIA Wi-An-Wa

gr

Wioletta Wąsik

III/72

15

ARES Zagroda Milewskich

gp

Rafał Kur

III/69

 

NON-STOP NOTA BENE

gr

Wioletta Wąsik

-/52

 

FALVA DE LA GRANGE RABEAU

eb

Dariusz Posiada

-/48

 

ODIN VOM RÄBERSPRING

pn

Artur Walczak

-/0

Farba leżąca 40-48 godzin

1

MARTIN Brzdąc

jsm

Wojciech Janik

I/89



Komunikaty Warmińsko-Mazurskiego
Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Ściągnij (pdf)


Nowe konkursy dla dzieci i młodzieży!

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
pt. „Przyroda Warmii i Mazur w obiektywie”

dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego

REGULAMIN KONKURSU NA KARMNIK/ BUDKĘ LĘGOWĄ
pt. „Potrafię - pomagam”

dla uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
pt. ,,Zwierzęta w moim lesie”

dla uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego

Zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka które nie ukończyło 18 roku życia na udział w konkursie

Oświadczenie pełnoletniego uczestnika konkursu


Uwaga!
Nowe kryteria selekcji osobniczej jeleni byków i saren rogaczy
w sezonie 2014/2015

Pobierz w pliku pdf



Mistrzostwa Okręgu Olsztyńskiego w Strzelaniach Myśliwskich

28.06.2014 r. (wyniki)

Pobierz w pliku pdf


III Zawody Rodzinne w Strzelaniach Myśliwskich

29.06.2014 r. (wyniki)

Pobierz w pliku pdf


WYNIKI Warmińskiego Konkursu Pracy Dzikarzy
Kaborno, 10.05.2014 r.

Lp.

Nazwa psa z przydomkiem

Rasa

Właściciel

Lok/dyp/pkt

1.

BROK Skierbieszowskie Łąki

g.s.

P. Łożyński

1/I/155

2.

SOKÓŁ El-Halem

g.p.

K. Malko

2/I/144

3. 

ODIN VOM RÄBERSPRING

p.n.

A. Walczak

3/I/140

4. 

LILKA Goniec Pomorski

g.p.

M. Krawczyk

4/I/140

5. 

BINGO Kolonia Bażyńska

g.p.

K. Malko

5/I/138

6. 

LANCET Czarna Złaja

g.p.

P. Różański

6/I/135

7. 

EKS Węgorzewski Postrach

p.n.

P. Kaczmarczyk

7/I/134

8. 

K.NOMAD z Gajowego Wzgórza

g.p.

W. Suchocki

8/I/130

9. 

BOSS z Lasów Warmii

p.n.

D. Michalak

9/I/122

10. 

OSTRY z Beskidzkiego Matecznika

g.p.

Karolina Szymańska

10/II/112

11. 

BURBON Żywe Srebro

f.s.

H. Tyszewicz

11/II/111

12. 

ORES Węgorzewski Postrach

p.n.

J. Litwinienko

12/III/129

13. 

BANDOLA ONDRA z Elklandu

g.p.

W. Janik

13/III/94

14. 

ASTRA z Krainy Mrozów

g.p.

A. Fronczak

-/-/91

15. 

HEKSA Bukowa Ostoja

n.t.m.

B. Przyborowski

-/-/16

16. 

Aisha z Javorového vrchu-Beskyd

p.n.

D. Tokarz

-/-/16


Próby Pracy Polowej Wyżłów
Próby Pracy psów Myśliwskich Małych Ras

Wyniki - ściągnij w pdf


Obchody 90-lecia PZŁ w okręgu olsztyńskim


Działalność PZŁ w Olsztynie w ostatnim pięcioleciu


Audycje radiowe zrealizowane przez PZŁ Olsztyn


Pismo głównego lekarza weterynarii w związku ze stwierdzonymi przypadkami ASF u dzików

Pismo Głównego Lekarza Weterynarii (pdf)

Skrócony dokument dochodzenia epizootycznegot (doc)


Materiały szkoleniowe dotyczące Afrykańskiego Pomoru Świń

Pismo Głównego Lekarza Weterynarii (pdf)

Materiał szkoleniowy dla myśliwych i leśników - tekst (pdf)

Materiał szkoleniowy dla myśliwych i leśników - prezentacja (pdf)


PRZEKAŻ 1 % PODATKU NA FUNDACJĘ KRS 0000319773

FUNDACJA HODOWLI I REINTRODUKCJI ZWIERZĄT DZIKO ŻYJĄCYCH (KRS 0000319773)
stanowi własność Polskiego Związku Łowieckiego i posiada status organizacji pożytku publicznego - OPP.
Prosimy o wspieranie działań fundacji, która od 2009 roku pomaga kołom łowieckim w realizacji programów zasiedlań obwodów łowieckich zwierzyn drobną.

Fundacja uprawniona jest do otrzymywania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2013, zachęcamy zatem do przekazywania pieniędzy w ramach rozliczania podatku, zebrane fundusze pozwolą realizować cele fundacji.


WYNIKI PRZEPROWADZONYCH KONKURSÓW

ściągnij (pdf)


Wyniki XVI Międzynarodowego Konkursu Pracy Posokowców
i Międzynarodowego Konkursy Pracy Tropowców
dla Ogarów i Gończych Polskich
– Orzechowo 5 października 2013 r.

Ściągnij w pdf


Opinia Departamentu Prawnego Ministerstwa Środowiska

w sprawie postępowania ze zwierzętami łownymi w szczególnych przypadkach

ściągnij i przeczytaj (pdf)


Wyniki XIX Warmińskiego Konkursu Pracy Tropowców
Łajs 06.07. 2013 r.

Ściągnij w pdf


Wyniki Mistrzostw Okręgu Olsztyńskiego
w Strzelaniach Myśliwskich na sezon 2013/2014

Klasyfikacja Indywidualna – w klasie mistrzowskiej i powszechnej

Klasyfikacja zespołowa w klasie otwartej

Klasyfikacja Zespołowa w klasie powszechnej


Warmiński Konkurs Pracy Dzikarzy Kaborno, 18.05.2013 r.

Wyniki (w pdf)

 


Ankieta kynologiczna

ściągnij w Wordzie
ściągnij w pdf


Telefony kontaktowe do posterunków Straży Leśnej
Nadleśnictw leżących w woj. Warmińsko Mazurskim

ściągnij (w pdf)


Program odbudowy populacji zwierzyny drobnej w obwodach łowieckich Olsztyńskiego Okręgu PZŁ

czytaj (w pdf)

wzór uchwały o przystąpieniu do programu
ściągnij w Wordzie
ściągnij w pdf


Nowe druki

Zamieściliśmy w dziale "Druki" nowe pozycje:
Protokół ubytku zwierzyny grubej, Wniosek o zmianę Rocznego Planu Łowieckiego oraz Protokół z inwentaryzacji zwierząt łownych oraz wybranych gatunków chronionych


Trwa II edycja konkursu na najlepszego lisiarza

Szczegóły w załączonym regulaminie


ZAWODY O PUCHAR ŁOWCZEGO OKRĘGOWEGO

Zawody strzeleckie O PUCHAR ŁOWCZEGO OKRĘGOWEGO odbyły się 20.10.2012 r. na strzelnicy myśliwskiej w Olsztynie - Gutkowie

Klasyfikacja:
I-Tuszkowski Ryszard
II-Bałdyga Grezgorz
III- Szypowski Jacek
IV-Adamkiewicz Marek
V-Bieniek Janusz
VI-Szadziewski Michał

   

XV Konkursy Tropienia Posokowców, Ogarów i Gończych Polskich
Orzechowo 2012

13 października br. w Orzechowie odbył się jubileuszowy XV Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców oraz Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich. Na starcie stanęło 6 posokowców oraz 11 gończych i 1 ogar polski.

Konkursy tradycyjnie rozpoczęły się Mszą św. Hubertowską w Kościele w Orzechowie, której oprawę zapewnił ZSM Klangor z Lidzbarka Warmińskiego. Oficjalnego otwarcia dokonał Łowczy Okręgowy PZŁ w Olsztynie Dariusz Zalewski, oraz reprezentujący Nadleśnictwo Nowe Ramuki Tomasz Dzietowiecki. Zarówno wśród sędziów jak i przewodników psów znaleźli się reprezentanci Litwy i Słowacji. Zmagania zawodników obserwowali m.in. kandydaci do PZŁ oraz studenci Wydz. Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie. Rozbrzmiewające co jakiś czas dźwięki sygnału „Dzik na rozkładzie”, grane przez sygnalistów myśliwskich Nadleśnictwa Nowe Ramuki i ZO PZŁ w Olsztynie oznajmiały zakończenie prawidłowej pracy psów.

Teren konkursu tradycyjnie wzorowo przygotowało Nadleśnictwo Nowe Ramuki a nad prawidłowym przygotowaniem ścieżek tropowych czuwali członkowie Komisji Upowszechniania Psa Myśliwskiego MORŁ.

Organizatorzy konkursu: Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Olsztynie, Nadleśnictwo Nowe Ramuki oraz liczni sponsorzy, dołożyli wszelkich starań aby stół z nagrodami był obfity a każdy z uczestników otrzymał pamiątkę z konkursu. Nagrody wręczali: Senator RP Stanisław Gorczyca, dyrektor RDLP w Olsztynie Jan Karetko, zastępca prezesa MORŁ Feliks Czajkowski oraz przewodniczący oddziału Związku Kynologicznego w Polsce Waldemar Kosmalski. Jak zawsze św. Hubert czuwał nad uczestnikami imprezy, gdyż pochmurny i słotny poranek zmienił się w czasie wręczania nagród w piękny, słoneczny dzień.

Zamknięcia konkursu dokonał zastępca prezesa MORŁ Feliks Czajkowski. Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy w dobrych humorach życzyli sobie spotkania w przyszłym roku, na kolejnej edycji konkursu.

Mariusz Jakubowski

Wyniki (pdf)


Mistrzostwa Okręgu Olsztyńskiego PZŁ
w Strzelaniach Myśliwskich – Gutkowo 2012-10-01
wyniki

Klasyfikacja indywidualna – Klasa Mistrzowska i Powszechna (pdf)

Klasyfikacja zespołowa - Klasa Powszechna (pdf)

Klasyfikacja zespołowa – Klasa otwarta (pdf)


Dobrowolne ubezpieczenia

Informujemy, że uruchomiony został pakiet dobrowolnych ubezpieczeń skierowanych wyłącznie dla członków Polskiego Związku Łowieckiego: myśliwych i kół łowieckich. Wykupienie ubezpieczenia daje możliwość objęcia ochroną: psów myśliwskich, broni myśliwskiej, majątku kół łowieckich wraz z OC i ochroną prawną.


Olsztyniacy wicemistrzami Polski

Na strzelnicy Zarządu Okręgowego PZŁ w Ciechanowie w dniach 23-24 czerwca 2012 r.
odbyły się XLV MISTRZOSTWA PZŁ w KLASIE POWSZECHNEJ.
W zawodach tych brało udział 47 drużyn, reprezentujące 46 okręgi.

Olsztyński Okręg PZŁ reprezentowali koledzy:
- Puczkowski Arkadiusz Rafał – Kł. „Słonka” Srokowo
- Jankowski Grzegorz – Kł. „Dzięcioł” Miłomłyn
- Bałdyga Grzegorz – Kł. „Odyniec” Mrągowo

W klasyfikacji drużynowej z wynikiem 1352 pkt. olsztyńscy „powszechniacy” zajęli 2 miejsce,
a tym samym zostali wicemistrzami Polskiego Związku Łowieckiego w Klasie Powszechnej.

W klasyfikacji indywidualnej kol. Arkadiusz Rafał Puczkowski zajął 2 miejsce (469 pkt.), kol. Jankowski Grzegorz- 9 miejsce (449 pkt), a kol. Bałdyga Grzegorz- 23 miejsce (434 pkt.).

Na uwagę zasługuje również, że kol. Arkadiusz Rafał Puczkowski z wynikiem 290 pkt. wywalczył najlepszy śrut.

Wyniki indywidualne
XLV Mistrzostw PZŁ
w Klasie Powszechnej

Wyniki drużynowe
XLV Mistrzostw PZŁ
w Klasie Powszechnej


Ankieta opracowana przez
Komisję Kultury Naczelnej Rady Łowieckiej

Ściągnij i wypełnij (doc)


Tajemnice kniei co niedzielę

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2012 roku TV POLSAT 2 rozpoczyna nadawanie programu o tematyce łowieckiej pt. „Tajemnice kniei”.
Audycje będą nadawane 4 razy w miesiącu, tj. w każdą niedzielę o godz. 22.30, a następnie, w kolejnym miesiącu, powtarzane również 4 razy o 22.15.

W przypadku jakichkolwiek zmian stosowne informacje będą zamieszczane na łamach Łowca Polskiego oraz na stronie internetowej PZŁ.


Monografia pt. „Północno-Wschodnia Kraina Łowiecka” już dostępna

Zobacz film prezentujący monografię


Konkursy w Orzechowie

W dniu 01.10.2011 r. (sobota) w miejscowości Orzechowo, na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki odbyły się: Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców oraz Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich

WYNIKI I GALERIA


Mistrzostwa Okręgu Olsztyńskiego

W dniu 10 września br. (sobota) o godz. 8.00 odbyły się Mistrzostwa Okręgu Olsztyńskiego w strzelaniach myśliwskich. Zawody rozgrywane były na Strzelnicy Myśliwskiej im. Władysława Komorowskiego w Olsztynie – Gutkowie.

WYNIKI I GALERIA

Zobacz film z zawodów:


IV Festiwal Kultury Myśliwskiej w Lidzbarku Warmińskim - 17 lipca 2011 r.

Relacja filmowa poniżej


- biuletyn 2/2011

- biuletyn 1/2011
- pismo do RDLP
- pismo RDLP
- pismo do Starostów
- pismo Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii
- druk protokołu kontroli w łowiskach