Tym  razem do akcji włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Biesalu wraz z Kołem Łowieckim Kudypy.

Te dwie społeczności dość często pomagają osobom potrzebującym pomocy. W tym celu ogłoszono zbiórkę plastikowych nakrętek (zebrano ok. 45kg – to „ sporo dość”, gdy weźmie się pod uwagę, że jedna nakrętka waży 4gramy), które zostaną przetworzone na surowiec wtórny.   Tak otrzymany plastikowy granulat zostanie sprzedany, a zarobione pieniądze przekazane zostaną na leczenie, rehabilitację i sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla dzieci”. Nie dość, że dbamy w ten sposób o nasze środowisko to jeszcze zaspokajamy chęć niesienia pomocy.

         Aby plastikowe nakrętki trafiły, jak najszybciej do Fundacji został w tym celu ustawiony pojemnik w kształcie serca w miejscowości Jonkowo. Jeden z obwodów łowieckich K.Ł. Kudypy jest położony na terenie gminy Jonkowo stąd wybór serduszka.

       Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Inicjatywa łączy i jednoczy ludzi pomagając poszkodowanym, a to należy pielęgnować.

 K.Ł. Kudypy zachęca wszystkie koła z okręgu olsztyńskiego do podjęcia tej inicjatywy, gdyż podobne zbiórki plastikowych nakrętek odbywają się w wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

                                                                   Darz Bór!

                                                            Mirosława Gromacka

 

img_2111 copy
img_2116 copy
img_2125 copy
img_2262 copy
img_2273 copy