Z ŻYCIA KÓŁ

Myśliwi z Koła Łowieckiego Szarak  wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kętrzynie wzięli udział w V edycji  akcji sprzątania lasu.
Koło Łowieckiego "Jarząbek" zaprosiło do siebie uczniów z Francji, którzy przyjechali do Polski za sprawą programu Erasmus+.
Koło Łowieckie Kudypy Olsztyn prowadzi ciekawą edukację łowiecką wśród uczniów Szkoły podstawowej w Biesalu. Odbywają się spotkania myśliwych z dziećmi, na których propaguje się polski model myśliwych z dziećmi. Dla lepszego poznania historii i tradycji łowieckiej Koło postanowiło zaproponować uczniom wyjazd do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.
Na zaproszenie Koła Łowieckiego Kudypy Olsztyn i Expo Mazury biesalscy uczniowie udali się do Ostródy na 5. Edycję Targów Hubertus Arena, które były  poświęcone tematyce łowiecko – przyrodniczej. Wycieczka została zorganizowana 11 października 2018r.
Stodoła Kultury to miejsce w Dobrym Mieście gdzie przeprowadzane są ciekawe inicjatywy. Taką inicjatywą były Gminne Dożynki „ Święto Chleba”.