Z ŻYCIA KÓŁ

I Przełajowy Przejazd Charytatywny- DZIĘKUJEMY!
Uroczystości zostały rozpoczęte mszą świętą o godzinie 15.00 z udziałem 8 pocztów sztandarowych z kół łowieckich Rejonu Lidzbarskiego oraz zespołu sygnalistów myśliwskich „KLANGOR” z Lidzbarka Warmińskiego, jak i również Gminnej Orkiestry Dętej. Organizatorami Pikniku były 3 koła łowieckie: WKŁ „DZIK” z Ornety, KŁ „CZAJKA” z Ornety, „JARZĄBEK” w Kaszunach oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Chwalęcinie.
W dniu 05.05.2019r. w Wojskowym Kole Łowieckim "Dzik" w Ornecie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Koła. Po raz pierwszy w czasie Walnego Zgromadzenia był obecny Łowczy Okręgowy kol. Romuald Amborski. Na początku zebrania wręczono odznaczenia łowieckie, statuetki z okazji Jubileuszu przynależności myśliwych do PZŁ oraz pamiątkowe statuetki dla Króli polowań sezonu 2018/2019 r.
Myśliwi z Koła Łowieckiego Szarak  wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kętrzynie wzięli udział w V edycji  akcji sprzątania lasu.
Koło Łowieckiego "Jarząbek" zaprosiło do siebie uczniów z Francji, którzy przyjechali do Polski za sprawą programu Erasmus+.